Daha çok hint ve pakistan dizilerini sizlere sunabilmemiz için İngilizce çeviri yapabilecek gönüllü arkadaşlar aranıyor! Yorumlardan bize ulaşabilirsiniz!
sms onay
takipçi satın al

272 Görüntülenme
sms onay
takipçi satın al
Harry Potter ve Felsefe Taşı İzle
7.6 IMDB Puanı

Harry Potter ve Felsefe Taşı İzle

  • Yapım Yılı 2001
  • Ülke
  • Film Süresi 2 Saat 32 Dakika
Yönetmen
Oyuncular Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Richard Harris
Ödüller 17 ödül, 65 Adaylık, 3 Oscar Adaylığı
Harry Potter ve Felsefe Taşı İzle, Harry Potter ve Felsefe Taşı Türkçe Dublajlı İzle, Harry Potter 1 Dublajlı İzle, Harry Potter 1 Türkçe Dublaj İzle, Filmde, gece oldukça geç bir saatte Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nun seçkin profesörlerinden Albus Dumbledore ve Minerva Mc Gonagall ile okulun sadık yardımcısı Rubeus Hagrid, bebek Harry Potter’ı, kalan tek akrabası olan Dursley’lerin kapısına bırakır. On sene sonra ise hala bu akrabalarla yaşayan Harry’nin hayatı oldukça zordur. Dursley’ler, Harry’ye çok kötü davranan ve kendi kötü yetişmiş çocuklarından ayıran bir ailedir. Harry’yi sürekli dışlayan aile, bir gün hayvanat bahçesinde küçük Harry’nin başına gelen bir olaydan sonra, baykuşlar tarafından ardı arkası kesilmeyen mektuplar almaya başlarlar. Bu mektuplar, Harry’yi, Hogwarts’a davet eden mektuplardan başka bir şey değildir.


Sonunda çok zorluklar çekerek yaşadığı evden kurtulan ve hayallerini süsleyen bu okula giden Harry, orayı en ince ayrıntısına kadar öğrenmeye başlar. Çeşitli büyücülük derslerine giren Harry, bu alışık olmadığı ortamda, Ron ve Hermonie ile çabucak yakın arkadaş olur. Anne ve babasının nasıl öldüğünü ve tam olarak kim olduğunu da anlamaya çalışan Harry, herkesten kendisi hakkında bir hikaye dinleyecek ve adı söylenmeyen karanlık birisini de çok geçmeden tanıyacaktır.


Okulda çeşitli maceralara atılan üçlü, başlarını belaya sokmaktan geri durmazken; Harry aslında çok ünlü bir büyücü olduğunu, bugüne kadar yaşadığı hayatın aslında yaşaması gereken hayatla hiç alakası olmadığını ve anne ve babasının hazin sonunu da öğrenecektir. Ebeveynlerinin ona bıraktığı büyük servet ile Hogwarts’da dönem boyunca yaşamaya başlayan Harry ve onun yakın arkadaşları Ron ile Hermonie, serinin ilk filminde, ilk gizemlerini de çözeceklerdir.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

4 yorum