takipçi satın al
sms onay

285 Görüntülenme
sms onay
takipçi satın al

Harry Potter ve Sırlar Odası İzle
7.4 IMDB Puanı

Harry Potter ve Sırlar Odası İzle

(Harry Potter Chamber of Secrets)
Yönetmen
Oyuncular Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson
Harry Potter ve Sırlar Odası İzle, Film serisinin ikinci filminde, Hogwarts’ın yaz tatiline girmesi ile bütün yazını Dursley’lerin korkunç evinde geçirmek zorunda kalan Harry, sonunda Hogwarts’a geri dönmek için oldukça heyecanlıdır. Ne var ki, çok özlediği okuluna dönmek için hazırlık yaparken onu bu konuda uyaran bir ev elfiyle karşılaşır. Dobby adındaki bu elf, ısrarla Hogwarts’a dönmenin çok tehlikeli olduğunu ve evde kalması gerektiğini söylemektedir. Hatta bu elf o kadar endişelidir ki, Harry’nin dönmemesi için onu odasına kilitlemeye kadar ileri gider. Fakat, Ron ve onun muzip kardeşleri Fred ile George, Harry’yi kurtararak onu Hogwarts’a ulaştırır.


Harry ve Ron, okula giden tren platformuna girmekten banlanınca, Hogwarts’a uçan bir arabada giderler. Ne var ki, işler ters gider ve Harry ile Ron başlarını yine belaya sokarak kendilerini profesörleri tarafından cezalandırılmış halde bulurlar. Cezalarını çekerken, ikili yine bazı işler karıştırmaktan geri durmazlar ve okuldaki gizli Sırlar Odası isimli yeri keşfederler. Buraya girmemeleri için bir uyarıyı da okuyan ikili, içeride yalnızca bir kişinin kontrol edebileceği bir canavar olduğunu öğrenirler. Bu kişinin pek de hoşlanmadıkları Draco Malfoy olduğundan şüphelenen Harry, Ron ve Hermonie, bu durumu ortaya çıkarmak için bir plan kurmaya başlarlar.


Hayranları tarafından çok büyük bir ilgiyle karşılanan serinin ikinci filmi, 2020’de en çok hasılat yapan ikinci film ünvanını alarak listeye yerleşmiştir. En İyi Ses ve En iyi Görsel Efektler kategorisinde birçok ödül için aday gösterilen başarılı film, İngiltere ve Amerika’da 15 Aralık 2002 tarihinde vizyona girerek seyircilerle buluşmuştur.